Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00292 004856 22928997 na godz. na dobę w sumie
Koleżanka - ebook/epub
Koleżanka - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Dom Wydawniczy PWN Język publikacji: polski
ISBN: 978-837-705-834-3 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> kobiety
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Poetka, pisarka, kobieta poszukująca ulotnego uczucia. Osobowość złożona, wieloraka. Jedyna w swoim rodzaju, niedefiniowalna. Tom wspomnień, które tworzą niedopowiedziany portret Agnieszki Osieckiej.

Umiała przyciągać do siebie ludzi. Wielu z nich do dziś nie potrafi – i wcale nie chce – pożegnać się z nią na zawsze. Choć minęło 18 lat od jej śmierci, poetka pozostaje w sercach i na językach bliskich oraz znajomych; niezmiennie ich fascynuje, intryguje, skłania do zadawania pytań i snucia na jej temat rozmaitych opowieści.
Ponoć każdy znał inną Osiecką. Nie była ideałem. Nie była wyrozumiałą córką, wierną dziewczyną, lojalną żoną, oddaną kochanką i skorą do wyrzeczeń oraz poświęceń matką, nie była także doskonałą poetką i pisarką; z pewnością jednak była fenomenalnym, wyjątkowym, a przez to i trudnym do uchwycenia człowiekiem. Magda Czapińska wspomina ją tak: „Agnieszka była z całą pewnością osobowością złożoną, wieloraką. Nawet i dziś można ją na wielu bardzo różnych płaszczyznach analizować, tylko po co? Moim zdaniem ona była po prostu jedyna w swoim rodzaju i niedefiniowalna – stąd rozliczne podejmowane próby opisania jej fenomenu nie udają się, a fascynacja nią wcale nie niknie”.
Pierwszy raz tak otwarcie o poetce opowiadają m.in.: Ewa Błaszczyk, Stan Borys, Alina Janowska, Agata Passent, Krystyna Sienkiewicz, Stanisław Soyka, Anna Szałapak, Andrzej Zieliński, Katarzyna Ważyk. Ponadto w książce znajduje się wiele niegdyś już opublikowanych wypowiedzi, np.: Henryka Grynberga, Marka Hłaski, Olgi Lipińskiej, Adama Michnika, Wojciecha Młynarskiego, Daniela Passenta, Jeremiego Przybory, Maryli Rodowicz, Magdy Umer. Całości dopełniają wiersze dedykowane artystce lub nią inspirowane oraz fragmenty wywiadów prasowych z Osiecką.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Koleżanka
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: