Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00125 002199 22600910 na godz. na dobę w sumie
Zmierzch bohaterów - ebook/epub
Zmierzch bohaterów - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Bukowy Las Język publikacji: polski
ISBN: 9788364481932 Rok wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe >> nowele
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Janek i Marusia, Grigorij i Lidka, Gustlik i Honorata – kto ich nie pamięta! Andrzej Dudziński poszedł tropem bohaterów serialu „Czterej pancerni i pies”, by nakreślić ich powojenne losy.

Jak ułożyliby sobie życie Janek Kos i Marusia Ogoniok, Grigorij Saakaszwili i Lidka, Gustlik i Honorata? Z jakimi problemami zetknęliby się jako pionierzy Ziem Odzyskanych lub budowniczowie nowego ładu? Co stałoby się z Zadrą-Łażewskim, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, i z generałem, dawnym dowódcą Brygady Pancernej? Jaką rolę mógłby po wojnie pełnić znany z serialu „Stawka większa niż życie” Stanisław Kolicki, dawny J-23?
Przed jakimi wyborami staną i czy zdołają ocalić sprawdzoną frontową przyjaźń oraz miłość? Czy wszyscy wytrzymają próby, na które wystawi ich życie w wyzwolonej ojczyźnie?
Pytania te zadawało sobie kilka pokoleń. „Zmierzch bohaterów” proponuje odpowiedzi. Lektura książki o skomplikowanych losach zwycięzców wojny skłania do refleksji o życiu prawdziwych ludzi, którzy po zakończeniu działań zbrojnych nadal toczyli walkę – z widmami przeszłości, z nowym systemem, z życiem w rodzinie lub w samotności, z własnymi słabościami. I nie zawsze odnosili zwycięstwo.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Zmierzch bohaterów
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: