Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00153 007439 22951081 na godz. na dobę w sumie
Lapidarium III - ebook/epub
Lapidarium III - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Agora SA Język publikacji:
ISBN: 978-832-680-158-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> biografie >> mężczyźni
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).
Ryszard Kapuściński o kryzysie filozofii, specyfice nowych mediów i postawie współczesnej młodzieży. „Lapidarium III” to obraz świata widzianego oczami najwybitniejszego polskiego reportera.

„Lapidarium III” to zbiór zapisków Ryszarda Kapuścińskiego, książka wyjątkowa na tle wszystkich utworów autora. W odróżnieniu od pozostałych, nie tworzą jej spójne, uporządkowane historie, lecz spisane na gorąco tropy myśli, zmienne tematy i formy. Autor nie zaczyna opowieści od początku, ale urywa w pół słowa, a pewne fakty po prostu pomija.
Pisze z Neapolu, Cape Town, z samolotu z Wiednia do Warszawy. O kryzysie filozofii, specyfice nowych mediów, o przyspieszeniu obiegu informacji i nierozerwalnym związku techniki i współczesnej kultury. Diagnozuje postawę pasywnej młodzieży, która swe życie przenosi przed ekran komputera, wyczekując na coś, co może się zdarzyć i zainspirować do działania.
Skupia się też na swoim prywatnym życiu i zdarzeniach, które nadają mu sens. Opisuje wycieczkę nad Przepaść Tyberiusza, lekturę Leopolda Buczkowskiego, Stanisława Brzozowskiego, Jana Lechonia. Wspomina przeprowadzone rozmowy, ucieka do autorefleksyjnych komentarzy dotyczących jego własnej twórczości. To wszystko bez żadnego porządku chronologicznego. Po to, by uchwycić refleksje, nastroje, sceny, które tworzą zwykłą materię życia. Tę najzwyklejszą, a zarazem najbardziej wyjątkową.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Lapidarium III
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: