Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00061 002766 20660151 na godz. na dobę w sumie
Demokracja: przepraszamy za usterki  - ebook/epub
Demokracja: przepraszamy za usterki - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 89
Wydawca: Wydawnictwo Krytyki Politycznej Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-64682-42-1 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> edukacja >> socjologia
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Poczucie kryzysu demokracji wydaje się dziś powszechne - kłopoty integracji Unii Europejskiej, oligarchizacja polityki w USA, efektywność gospodarcza reżimów autorytarnych i rosnąca niechęć do tradycyjnych partii, liderów politycznych i samych państw sprzyjają wizjom schyłku świata jaki znamy. Turbulencjom gospodarczym, wzrostowi nierówności i wypaleniu się tradycyjnej polityki towarzyszy wielka fala społecznego niezadowolenia. Na ulice i place miast całego świata wylegają celebryci i prekariusze, wykładowcy uczelni i bezrobotni, hipsterzy i związkowcy - rzadko razem, często bez ideologii, zazwyczaj w imię 'prawdziwej' demokracji, zawsze przeciwko establishmentowi.

Czy 'oburzeni' wszystkich krajów połączą się i zmienią oblicze demokracji? A może globalne protesty społeczne - od Bułgarii, przez Turcję i Rosję aż po Tajlandię - to symptom globalnej niemocy, a wiek XXI będzie wiekiem rewolucji, ale bez rewolucyjnych konsekwencji? Iwan Krastew, jeden z najbardziej wpływowych intelektualistów publicznych ostatniej dekady świat rozchwianej, niepewnej swego losu i tak często bezradnej demokracji ogląda z lotu ptaka. Szuka logiki i celu tak powszechnych ostatnio protestów, stawia prowokacyjne tezy - i zostawia nas samych z dylematem: czy bardziej sensownie jest obalić rząd, czy się nad nim użalić.


Iwan Krastew
- politolog, szef Centrum Strategii Liberalnych w Sofii, współzałożyciel think-tanku European Council on Foreign Relations, związany z Instytutem Nauk o Człowieku w Wiedniu; autor m.in. książki Shifting Obsessions: Three Essays on the Politics of Anticorruption (2004), Demokracja nieufnych. Eseje polityczne (2013, Wydawnictwo Krytyki Politycznej). Jest członkiem Rady Instytutu Studiów Zaawansowanych.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Demokracja: przepraszamy za usterki
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: