Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00568 009790 24119427 na godz. na dobę w sumie
Zagadka Cloomber - ebook/epub
Zagadka Cloomber - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 157
Wydawca: Saga Egmont Język publikacji: polski
ISBN: 978-87-26-45919-7 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Zaniedbane domostwo na odludziu to miejsce, które jak żadne inne potrafi pobudzić wyobraźnię.
Opuszczoną posiadłość, Cloomber Hall, zamieszkuje ekscentryczny generał John Berthier Heatherstone.

Mężczyzna od początku czegoś się boi, stroni od towarzystwa, nocami w domu nie gasną światła. Wszystko wskazuje na to, że jego lęki wiążą się z wydarzeniami z przeszłości, sięgając czasów, w których Heatherstone odbywał służbę wojenną w Indiach. Z niewiadomych przyczyn lęki generała osiągają swoją kulminację piątego października. Wiele wskazuje na to, że mężczyzna jest prześladowany.
Tę niezwykłą historię, w której pojawiają się m.in. kapłani buddyjscy, spisuje John Fothergill West, narzeczony córki Johna.

Powieść, wydana w 1888 roku, przenosi w klimatyczną epokę wiktoriańską, a nastrojowość i elegancja łączą się tu z atmosferą tajemnicy oraz poczuciem zagrożenia. Interesującą część utworu stanowi tekst poruszający zagadnienia związane z okultyzmem i wiedzą znaną tylko nielicznym.

Arthur Conan Doyle (1859-1930) – szkocki pisarz, lekarz, entuzjasta spirytyzmu. Zdobył sławę jako autor powieści detektywistycznych o przygodach Sherlocka Holmesa. Mniej znana część twórczości Doyle’a to opowiadania i nowele grozy, a także romanse czy powieści historyczne (to właśnie twórczość historyczną uznawał za swe prawdziwe powołanie artystyczne). Część jego utworów doczekała adaptacji filmowych. Doyle aktywnie angażował się w politykę (przede wszystkim w sprawy brytyjsko-afrykańskie); za tę działalność otrzymał tytuł szlachecki. Autor przygód Sherlocka Holmesa pojawia się także w kulturze masowej – pisarz stał się bohaterem kilku powieści, serialu, a nawet mangi i anime.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Zagadka Cloomber
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: