Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00035 003547 24070898 na godz. na dobę w sumie
Modlitwa, której potrzebujemy - ebook/epub
Modlitwa, której potrzebujemy - ebook/epub
Autor: Liczba stron:
Wydawca: Wydawnictwo M Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-8043-680-0 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> religia i rozwój duchowy
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Dlaczego nie wystarczy być porządnym, by być chrześcijaninem? Czego nam brakuje? Na czym polega tajemnica modlitwy? I dlaczego Panu Bogu zależy na tym, byśmy się modlili?

Bóg nie potrzebuje naszej modlitwy. A jednak z jakiegoś powodu bardzo o nią zabiega. „Pragnie jej z całego serca i całym sobą, bo nas kocha. Czyste szaleństwo z Jego strony” - pisze Autor. To nam potrzebna jest modlitwa. A do czego? Co sprawia w nas modlitwa?

Napisano na ten temat tysiące poradników, a autor powstrzymuje się przed tworzeniem kolejnego, wskazuje na prostotę istotę modlitwy. Pokazuje mechanizmy, które stanowią przeszkodę, podpowiada, na czym powinna się skupić nasza uwaga. „dobra modlitwa to taka, która jest. Zła modlitwa to taka, której nie ma. (…) W modlitwie nie liczy się „jakość” mierzona naszymi nastrojami i odczuciami, czy też wynikająca z naszych zdolności, ale wierność”.

Ks. Michał Lubowicki z ogromną prostotą, humorem i autentyzmem opowiada o tym, czym jest modlitwa i udział w Eucharystii. Ogromną zaletą tej książki jest to, że pisze w oparciu o własne doświadczenie – wzlotów i upadków na drodze spotkania z Bogiem. Jest to opowieść księdza, który nie tyle naucza, co się rzeczywiście modli i dlatego jest tak przekonywujący.

 

Ks. Michał Lubowicki - wikariusz w parafii pod wezwaniem świętego Zygmunta na Starych Bielanach w Warszawie, znakomity kaznodzieja i rekolekcjonista, autor licznych artykułów na portalu Aleteia.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Modlitwa, której potrzebujemy
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: