Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00262 003935 21316557 na godz. na dobę w sumie
Przemiany tom I - ebook/pdf
Przemiany tom I - ebook/pdf
Autor: Liczba stron: 412
Wydawca: Wydawnictwo Armoryka Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-64145-05-6 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> obyczajowe
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Jest to reprint oryginalnego pierwszego wydania 'Przemian'. Oferujemy trzy tomy, które zwierają tekst łaciński jego znakomite tłumaczenie na język polski, oraz wstęp, streszczenia poszczególnych ksiąg i bardzo obszerne objaśnienia i przypisy.

'Przemiany' inaczej 'Metamorfozy' (łac. Metamorphoseon, Libri Quindecim) to złożony z piętnastu ksiąg poemat epicki, napisany przez rzymskiego poetę Owidiusza, przedstawiający przy pomocy wątków mitologii greckiej i rzymskiej stworzenie i historię świata. Owidiusz opowiada lub wspomina 250 mitów zawierających motyw przemiany.
Utwór miał na celu stworzenie oryginalnej, rzymskiej wersji kosmogonii i był tworzony pod mecenatem Oktawiana Augusta między 2 a 8 rokiem naszej ery. Dzieło to opowiada o powstaniu świata, zwierząt, roślin i ciał niebieskich. Księgi I–V przedstawiają najstarsze mity – od chaosu przez potop, cztery wieki ludzkości, pożar świata do czasów tebańskich. Księgi VI–X obejmują mity dotyczące Herkulesa. Od księgi XI zaczynają się mity trojańskie, italskie i rzymskie.
Owidiusz wzorował się na pisarzach greckich: Kallimachu, Eratostenesie, Nikanderze z Kolofonu, Parteniosie z Nikai oraz rzymskich: Katullusie, Cynnie, Macerze. 'Przemiany' są jedną z ważniejszych książek opisujących mitologię.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:

Owidiusz Owidiusz rzemiany PPrzemiany tom pierwszy tom pierwszy Owidjusz Przemiany Owidiusz Owidiusz PPrzemiany rzemiany tom pierwszy tom pierwszy przełożył Brunon hr. Kiciński Brunon hr. Kiciński przełożył Armoryka Armoryka Sandomierz 2013 Sandomierz 2013 Seria: ŚWIĘTE KSIĘGI, ŚWIĘTE TEKSTY, Nr 22 Redaktor serii: Andrzej Sarwa Projekt okładki: Juliusz Susak Na okładce: Gustave Moreau (1826–1898), Galatée (1880), olej na płótnie, (licencja public domain), źródło: http://de.wikipedia.org/wiki/Datei:Gustave_Moreau_-_Galat C3 A9e.jpg Tytuły na okładce, stronie przedtytułowej i tytułowej złożono czcionkami Burgundian.ttf i Florimel.ttf, których auto- rem i właścicielem jest Dave Nalle, The Scriptorium, www.fontcraft.com . Burgundian.ttf i Florimel.ttf font copyright 2008 by The Scriptorium, all rights reserved Reprint książki: P. Owidjusza Nazona PRZEMIANY poema w XV pieśniach z oryginałem obok i z przypisami objaśniającemi Przekładania Brunona Hrabi Kicińskiego Tomy 1-3 W Warszawie 1825/1926 Wykonano z egzemplarzy udostępnionych ze zbiorów prywatnych. Copyright © 2013 by Wydawnictwo „Armoryka” Wydawnictwo ARMORYKA ul. Krucza 16 27–600 Sandomierz tel +48 15 833 21 41 e–mail: wydawnictwo.armoryka@interia.pl http://www.armoryka.pl/ ISBN 978­83­64145­05­6 (dla tomu pierwszego) ISBN 978­83­64145­08­7 (dla całości)
Pobierz darmowy fragment (pdf)

Gdzie kupić całą publikację:

Przemiany tom I
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: