Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00253 008522 23363548 na godz. na dobę w sumie
Wypracowania - Ignacy Krasicki „Satyry” - ebook/epub
Wypracowania - Ignacy Krasicki „Satyry” - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 16
Wydawca: Psychoskok Wydawnictwo Język publikacji: polski
ISBN: 978-83-7900-815-5 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> lektury szkolne, opracowania lektur
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Ignacy Krasicki – życie i twórczość. Wypracowanie na temat życia i twórczości Ignacego Krasickiego, czołowego pisarza polskiego oświecenia. Był poetą, powieściopisarzem i biskupem. Jego twórczość adresowana jest do społeczeństwa polskiego. W swych utworach Krasicki poddawał krytyce wszelkie wady szlachty sarmackiej, nieróbstwo zakonów żebrzących. Był doskonałym obserwatorem świata i nie bał się wytykać ludzkich wad. Wypracowanie zawiera 319 wyrazów.

Świat zepsuty - analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie zawiera analizę i interpretację satyry autorstwa Ignacego Krasickiego pod tytułem Świat zepsuty. Poeta w utworze po raz kolejny staje się moralistą próbującym poprzez retoryczny monolog, ostrzec a nawet ukarać rodaków. Autor obawia się bowiem, że dojdzie do całkowitego zatracenia wartości narodowych. W wypracowaniu dokonano szczegółowego omówienia utworu, całość poparta jest cytatami. Wypracowanie zawiera 332 słowa.

Pijaństwo- analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie zawiera analizę i interpretację satyry autorstwa Ignacego Krasickiego pod tytułem Pijaństwo. Autor w utworze występuje, jako moralista piętnujący naganne zachowania społeczne, które zaobserwował w życiu codziennym. Należy zaznaczyć, że w ówczesnym czasie spożywanie dużych ilości alkoholu stanowiło nieodłączny element kultury szlacheckiej. W wypracowaniu dokonano szczegółowego omówienia utworu. Całość zawiera 261 słów.

Do króla- analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie zawiera analizę i interpretację satyry autorstwa Ignacego Krasickiego pod tytułem Do króla. Całość utworu zawarta jest w formie monologu, przewrotny, zabawny tekst został napisany z punktu widzenia typowego sarmaty - szlachcica, który wyraża otwartą niechęć wobec osoby króla. W wypracowaniu dokonano szczegółowego omówienia utworu. Całość zawiera 337 słów.

Żona modna- analiza i interpretacja. Poniższe wypracowanie zawiera analizę i interpretację satyry autorstwa Ignacego Krasickiego pod tytułem Żona modna. Tytułowa bohaterka to postać obrazująca swym zachowaniem ślepe zapatrzenie i przyjecie zagranicznych wpływów, jako wzór smaku i nowoczesności. W wypracowaniu dokonano szczegółowego omówienia utworu. Całość zawiera 284 słowa.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Pobierz darmowy fragment (epub)

Gdzie kupić całą publikację:

Wypracowania - Ignacy Krasicki „Satyry”
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: