Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00058 000535 24505234 na godz. na dobę w sumie
Wszystkie drogi prowadzą do Mekki - ebook/epub R
Wszystkie drogi prowadzą do Mekki - ebook/epub
Autor: Liczba stron: 500
Wydawca: Smak Słowa Język publikacji: polski
ISBN: 9788364846052 Data wydania:
Lektor:
Kategoria: ebooki >> kryminał, sensacja, thriller
Porównaj ceny (książka, ebook, audiobook).

Mekka, zaułek w starej medynie. W szczelinie między domami zostają odnalezione zwłoki nagiej, młodej kobiety. Z obawy przed skandalem żadna miejscowa rodzina nie identyfikuje zmarłej. Komisarz Nasir al-Kahtani musi ustalić tożsamość zabitej i odnaleźć jej mordercę. Odkrywa, że w ostatnim czasie w okolicy zniknęły dwie młode kobiety: Azza i Aisza. Która z nich została zamordowana?

Raja Alem, snując swoją kryminalną intrygę, wprowadza nas w samo serce miasta, do którego wstęp mają tylko wyznawcy islamu. Jej książka to spacer po współczesnej Mekce, jej zaułkach, wzgórzach i meczetach, kronika wstrząsających losów jej mieszkańców, a także podroż w przeszłość, do miasta nietuzinkowych postaci i nieistniejących już dzisiaj budowli.

Arabski tytuł książki Tauk al-hamam nawiązuje do tytułu słynnego średniowiecznego traktatu o miłości Ibn Hazma Naszyjnik gołębicy. Alem pisze: „Mekka jest niczym kołnierz gołębia mieniący się barwami”.

Raja Alem urodziła się w 1970 roku w Mekce. Nosi tytuł „przewodnika duchowego pielgrzymów”, który w jej rodzinie przechodził z pokolenia na pokolenie. Jest autorką dziesięciu książek, pięciu sztuk teatralnych i książeczek dla dzieci oraz zdobywczynią licznych nagród, w tym prestiżowej International Prize for Arabic Fiction (tzw. arabski Booker) za Wszystkie drogi prowadzą do Mekki. Mieszka na zmianę w Paryżu i w saudyjskiej Dżuddzie.

Znajdź podobne książki Ostatnio czytane w tej kategorii

Recenzje na blogach:

naostrzuksiazki.pl Wszystkie drogi prowadzą do Mekki – Raja Alem

Darmowy fragment publikacji:Czytaj dalej...
Czytaj dalej...
Czytaj dalej...

Gdzie kupić całą publikację:

Wszystkie drogi prowadzą do Mekki
Autor:

Opinie na temat publikacji:


Inne popularne pozycje z tej kategorii:


Czytaj również:


Prowadzisz stronę lub blog? Wstaw link do fragmentu tej książki i współpracuj z Cyfroteką: