Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00105 005548 20473560 na godz. na dobę w sumie

kategoria: ebooki >> dla dzieci i młodzieży
>>

NOWOŚCI dodane od twojej poprzedniej wizyty: +502
Książki dla dzieci i młodzieży z wydawnictwa Literatura o 50% taniej
2021-05-03
Koniec świata i poziomki - ebook/pdf
Koniec świata i poziomki - ebook/pdf
Anna Onichimowska-36%
Estymator

Znakomita lektura dla całej rodziny!

Można podziwiać pomysłowość autorki w mnożeniu niezwykłych, zaskakujących przygód i sytuacji nieprawdopodobnych, szaleńczych. Opowieść rozwija fantazję młodych czytelników, zachęca do szukania barwnych i ciekawych stron życia, jak też bliskich kontaktów z rodziną, i w rodzinie mogą zdarzyć się ciekawe przygody. Miło jest przeżywać je z najbliższymi Zwłaszcza gdy mają poczucie humoru...

2021-04-14
Zrękowiny - ebook/epub
Zrękowiny - ebook/epub
Iwona Surmik
SAGA Egmont

Opowiadanie o Kyrze, która wyrosła z krnąbrnej i rezolutnej dziewczynki w bardzo ponętną kobietę z mocnym charakterem. Znudzona troskliwą opieką matki i narzeczonego opuszcza dwór i usiłuje odetchnąć w dzikim lesie. Niestety, wpada w tarapaty. Na ratunek przybywa jej Morgan - komendant z miasteczka, które opuściła w dzieciństwie.

2021-04-04
Cień Templariuszy - ebook/pdf
Cień Templariuszy - ebook/pdf
Piotr Żymełka-15%
Wydawnictwo Literate

641, Aleksandria. Wojska arabskie zdobywają miasto. Kalif rozkazuje spalić słynną bibliotekę. Jeden z opiekunów ucieka wywożąc ze sobą najcenniejsze manuskrypty.

1307, Paryż. Filip IV Piękny skuszony bogactwem Templariuszy postanawia przejąć ich majątek. Jakub de Molay, Wielki Mistrz Templariuszy, w ostatniej chwili niweczy misterną intrygę króla i ukrywa zakonne skarby w sekretnym miejscu...


2021-03-30
Przygody Huck\ a - ebook/epub
Przygody Huck\ a - ebook/epub
Mark Twain-50%
Avia Artis

“Przygody Huck’a” to słynna powieść dla młodzieży amerykańskiego pisarza Marka Twaina którego William Faulkner nazwał „ojcem amerykańskiej literatury”.

Powieść ta jest kontynuacją powieści “Przygody Tomka Sawyera” lecz głównym bohaterem jest Huckleberry Finn, występujący wcześniej w Przygodach Tomka jako postać drugoplanowa.

 

2021-03-17
Kapitan Car - ebook/epub
Kapitan Car - ebook/epub
Marek Ławrynowicz
SAGA Egmont

Akcja powieści ma miejsce we Wrocławiu w latach 70. XX wieku. W Szkole Oficerów Rezerwy pojawiają się dwaj rekruci, którzy bezkompromisowo znoszą panujący w placówce wojskowy porządek. Sceny komiczne łączą się tu z fantastycznymi dowódcy, wykładowcy, a wreszcie tytułowy kapitan nie mają szans z tajemniczymi wyzwaniami, jakich nie szczędzą im szeregowi.

2021-03-05
Papierówki w Londynie - ebook/pdf
Papierówki w Londynie - ebook/pdf
Iwona Gajda
BPC GROUP POLAND

Marzenia mają ogromną moc. Wciąż szukają dla siebie miejsca i okazji, by żyć. Przekonały się o tym Papierowe Lalki, które wyruszyły w podróż do Londynu. Tam przeżywały swoje najskrytsze pragnienia w przepięknych komnatach Buckingham Pałace, na 10 Downing Street, czy w niezwykłej dzielnicy Camden Town. Mogły na zawsze pozostać w tym pięknym świecie i żyć. Czy zdecydowały się na to...

2021-03-01
Silva Rerum III - ebook/epub
Silva Rerum III - ebook/epub
Kristina Sabaliauskait
Wydawnictwo Literackie

Żywot człowieka majętnego. Rokokowa odsłona bestsellerowej sagi o dziejach szlacheckiego rodu z Litwy i historii, która stała się kamieniem węgielnym naszej współczesności.

Wilno, Anno Domini 1748. Trzydziestosiedmioletni Piotr Antoni z Milkont Narwojsz, najstarszy syn Anny Katarzyny i Jana Izydora, wraz z żoną i trójką dzieci mieszka w okazałym dworku w mieście. Nie poszczęściło się jego rodzeństwu Teofila zeszła na manowce...

2021-02-28
Bractwo Zagrożonych - ebook/epub
Bractwo Zagrożonych - ebook/epub
Philippe Cousteau, Austin Aslan-21%
HarperKids

NAJWYŻSZY CZAS, BY ZWIERZĘTA WZIĘŁY SWÓJ LOS WE WŁASNE ŁAPY
 
Niewinne zwierzęta mają kłopot: temperatura rośnie, poziom wód się podnosi, ich pokarm znika. Ktoś musi wkroczyć i uratować te istoty walczące o przetrwanie. Ktoś musi zapobiec globalnej katastrofie. Tym kimś jest… Bractwo Zagrożonych.  
 
Jeden supersilny NIEDŹWIEDŹ POLARNY.  
Jeden ŁUSKOWIEC z talentem technicznym...

2021-02-22
Wespazjan (#9). Wespazjan. Cesarz Rzymu - ebook/epub
Wespazjan (#9). Wespazjan. Cesarz Rzymu - ebook/epub
Robert Fabbri-22%
Dom Wydawniczy REBIS

Dziewiąty tom cyklu o Wespazjanie.

Jest rok 67. Przed Wespazjanem stoją dwie, równie złe opcje: wypełnić rozkaz Nerona i stłumić bunt w Judei lub porwać się na rzecz nie do pomyślenia i sabotować własną kampanię. Zbyt szybki sukces narazi go na gniew zazdrosnego szaleńca w purpurze; za porażkę czeka go surowa kara. Od podjętej decyzji zależy los nie tylko jego samego, lecz także ukochanego syna Tytusa i całej armii...

Chrystusowa ziemia - ebook/epub
Chrystusowa ziemia - ebook/epub
Marcin Halski-25%
Novae Res

Dla ludzi nie ma już miejsca. Ich czas przeminął.

Kiedy Ziemia, po której stąpa człowiek, odwraca się przeciwko niemu, a ujście z życiem staje się jedynym celem, nie ma miejsca na złudzenia, pragnienia czy wolność. Pozostaje tylko wiara. Ta właściwa i jedyna. Ona może przynieść ratunek podczas próby ostatecznej.

Leon ucieka ze zrujnowanego, odgrodzonego od reszty świata murem Wrocławia...


2021-02-21
Saga rodu z Lipowej. Saga rodu z Lipowej 33: Mateusz - ebook/epub
Saga rodu z Lipowej. Saga rodu z Lipowej 33: Mateusz - ebook/epub
Marian Piotr Rawinis
SAGA Egmont

Kolejna część wielotomowej historii rodu polskich rycerzy.

Przeszłość nigdy nie odpuszcza, a pokuta trwa wieczność.

Dla siebie i świata jest martwy... wielki rycerz Mikołaj, pan Lipowej wiedzie pustelniczy żywot. Jego ród wydaje się być przeklęty. Kolejno umierają jego najbliżsi, żony i dzieci jego syna Mateusza. Czy klątwa Roksany z Dębowca kiedyś przestanie działać?

Krasawa odżywa pod okiem wnuka pana Jeny Piotrusia...

Duch z Niewiadomic. Tajemnice starego pałacu - ebook/epub
Duch z Niewiadomic. Tajemnice starego pałacu - ebook/epub
Katarzyna Majgier-20%
Wydawnictwo Literatura

Wiktor mieszka w leśniczówce w pobliżu zniszczonego pałacu przypominającego smoka. Marzy, żeby go kupić i wyremontować, gdy dorośnie. Niestety ubiega go rodzina Czereśniaków. Wygrywają główną nagrodę na loterii i wprowadzają się wraz z dziećmi do kiczowato odremontowanego pałacu.

Podczas gdy państwo Czereśniakowie urządzają salę kinową, ich córka Magda dowiaduje się...

2021-02-13
Saga rodu z Lipowej. Saga rodu z Lipowej 32: Panna wodna - ebook/epub
Saga rodu z Lipowej. Saga rodu z Lipowej 32: Panna wodna - ebook/epub
Marian Piotr Rawinis-30%
SAGA Egmont

Jedna z ostatnich części wielotomowej opowieści o sadze polskich rycerzy z Lipowej.

Samotność to klątwa, której trudno się pozbyć.

Szykuje się ślub Aldony i Neklana. Wśród zaproszonych gości jest również Oset i Mateusz z Lipowej, który potajemnie uczy czytać i pisać córkę Ranisa. Młody rycerz wcale nie ma ochoty uczestniczyć w zabawie. Jednak wedle zwyczaju panującego na Żmudzi...

Saga rodu z Lipowej. Saga rodu z Lipowej 31: Próba wierności - ebook/epub
Saga rodu z Lipowej. Saga rodu z Lipowej 31: Próba wierności - ebook/epub
Marian Piotr Rawinis
SAGA Egmont

Trzydziesta pierwsza część sagi o wielopokoleniowym rodzie z rycerzy z Lipowej.

Kupiec Herzog nadal ma zamiar wyswatać Mateusza z Lipowej z córką swojej siostry, młodą Utą. Jego żona nie pochwala tego pomysłu.

Historia mocno się komplikuje, gdy Mateusz powraca do kancelarii biskupa Arnolda, gdzie którejś nocy zjawia się u niego Henryk Von Plauen z Gdańska. Rycerz znowu rusza w podróż...

2021-02-06
Śrubek i tajemnice Maszynerii - ebook/epub
Śrubek i tajemnice Maszynerii - ebook/epub
Jan Bliźniak
Adamada

W Maszynerii coraz częściej słychać wściekły ryk policyjnych syren, a pościgi za naruszającymi porządek robotami stały się już niemal codziennością. Wszystko za sprawą wirusa, na którego nie ma na razie skutecznego antidotum. Władze próbują zatuszować problem i błyskawicznie usuwają każdą zarażoną jednostkę. Wszystkie trafiają do Warsztatu, skąd żadna dotąd nie powróciła...

2021-02-05
Truchlin - ebook/epub
Truchlin - ebook/epub
Vojtěch Matocha-20%
Wydawnictwo Afera

Truchlin to tajemnicza dzielnica Pragi, gdzie czas zatrzymał się sto lat temu. Nikt nie wie, dlaczego nie działa tam elektryczność: nie świecą lampy, nie jeżdżą tramwaje, nie gra radio, a telefon nie łapie zasięgu. Pewnego dnia złowieszcza ciemność Truchlina zaczyna rozlewać się na dalsze ulice i osiedla, wkrótce może objąć całą stolicę Czech.

Jirka, zupełnie przypadkiem...

2021-02-03
Jonatan i Biały Kruk - ebook/epub
Jonatan i Biały Kruk - ebook/epub
Andrzej Marek Grabowski
Adamada

Biały Kruk całe wieki czekał na taką okazję. Po ostatniej klęsce jaką zadały armii Mroku siły Światła, mógł tylko zaszyć się w otchłannych czeluściach Krainy Krrach i roić sny o przyszłej zemście i chwale. Teraz nareszcie sprawy przybrały właściwy obrót. Pojawił się ktoś godny zaufania, wystarczająco zgorzkniały i wściekły, by móc wykorzystać go do odzyskania panowania nad światem...

2021-02-02
An Outcast of the Islands - ebook/epub
An Outcast of the Islands - ebook/epub
Joseph Conrad-20%
Ventigo Media

This book is somewhere morally difficult to read. It describes the travails of women. Peter Willems, a Dutchman by birth, a poor boy, leaves his miserable, joyless home in order to seek a better, more prosperous future. The sea will be a salvation for the boy. on the ship, he will find his home and his comrades in life.

Almayers Folly. A Story of an Eastern River - ebook/epub
Almayers Folly. A Story of an Eastern River - ebook/epub
Joseph Conrad-20%
Ventigo Media

Almayer is a European by nature who never lived in Europe. He has to marry the adoptive Malay daughter of another European, who promises Almayer a rich life. But the European does not keep his word. The main character gets depressed. But the story revolves around the stupidity of Almayers life and the stupidity of Europeans, who believe that they are superior to others.

Chance. A Tale in Two Parts - ebook/epub
Chance. A Tale in Two Parts - ebook/epub
Joseph Conrad-20%
Ventigo Media

Events revolve around the daughter of a bankrupt magnate. She is viciously attacked by her disappointed governess, who has her marriage plans for her father, and Flora takes with her the belief that she is unattractive. Psychological history that keeps the reader from beginning to end. Soon, Flora discovers that even the staff does not love her, and her situation is complicated by the selfish indignation of her father against her attachment to Anthony...

Tales of Hearsay - ebook/epub
Tales of Hearsay - ebook/epub
Joseph Conrad-20%
Ventigo Media

This collection of four stories. One of the stories is Prince Roman. It tells about the Polish people and their hero. The conversation was about aristocracy. How did this discredited item come about? However, neither the great Florentine artist, who did not close his eyes at death while thinking about his city, nor Saint Francis, who blessed the city of Assisi with his last breath, were barbarians...

The Arrow of Gold. A Story Between Two Notes - ebook/epub
The Arrow of Gold. A Story Between Two Notes - ebook/epub
Joseph Conrad-20%
Ventigo Media

Events unfolding in Marseille. George secretly gets the forbidden goods, and this makes money. He falls in love with Rita da Lastiola, a young woman with a certain wealth and mystery that supports the work of Karlist and inherited the fortune from a rich man who took her for a mistress. She is of peasant origin, and her motives and feelings are the subject of endless debate.

Tales of Unrest - ebook/epub
Tales of Unrest - ebook/epub
Joseph Conrad-20%
Ventigo Media

This collection of short works. Despite the fact that these are short stories, the author never ceases to amaze with his approach to his characters. The scene from Brittany Idiots is perhaps his most significant work. Here, Conrad describes a family cursed by a mental illness in a French village, and how the embryo difficulties affect parents.

Athabasca Bill. A Tale of the Far West - ebook/epub
Athabasca Bill. A Tale of the Far West - ebook/epub
Bessie Marchant-20%
Ventigo Media

In Alberta, Canada, young Freds family awaits the return of their father who is looking for a site for a new home for them. But just as he return, bloodhounds seeking the thief who stole a box containing hundreds of dollars trace the scent to Freds father. Fred sets out to find Athabasca Bill who may have information that will prove that his father is innocent. Elizabeth Marchant (18621941) was a prolific English writer who wrote in the style of...

The Unknown Wrestler - ebook/epub
The Unknown Wrestler - ebook/epub
H.A. Cody-20%
Ventigo Media

This is a story about a young pastor who decides to go to his newly appointed ward in disguise, to find out what factors in the community repel all pastors working there before they leave the community. As the secret is revealed, we meet many citizens of the community and become familiar with their problems and misfortunes. The pastor becomes an integral part of the community he seeks to serve when he is accepted...

The Frontiersman. A Tale of the Yukon - ebook/epub
The Frontiersman. A Tale of the Yukon - ebook/epub
H.A. Cody-20%
Ventigo Media

This story is not only about wealth, but also about love. The protagonist is eager to get more money, gold and is ready to go to great lengths to do this. But is it possible that a thirst for possession will take hold of a man and he will be able to take even the most extreme actions?

The Trail of the Golden Horn - ebook/epub
The Trail of the Golden Horn - ebook/epub
H.A. Cody-20%
Ventigo Media

The main character, Hugo, hated the river and always kept away from it. After all, the river is a clear evil. From which many people died. Hugo will have to overcome many obstacles in its path. Overcome your fears. But will he cope with this?

Jess of the Rebel Trail - ebook/epub
Jess of the Rebel Trail - ebook/epub
H.A. Cody-20%
Ventigo Media

The main character was faced with a difficult choice an unwanted marriage. Her father insisted on marriage, against her will. However, things may not be so bad. And in the end it can be a happy ending with mutual love.

The Kings Arrow. A Tale of the United Empire Loyalists - ebook/epub
The Kings Arrow. A Tale of the United Empire Loyalists - ebook/epub
H.A. Cody-20%
Ventigo Media

This is a wonderful romantic story. All events take place in the forests of New Brunswick at the time of the arrival of the Loyalists. A charming tale of perseverance and loyalty to King George after the American Revolution. It hooks each historical basis.

Rod of the Lone Patrol - ebook/epub
Rod of the Lone Patrol - ebook/epub
H.A. Cody-20%
Ventigo Media

The lone patrol is a boy scout squad, and the boys willingly participate in many adventures. Rodney had to leave his mother unattended. And it had its consequences. However, we are used to Codys works that end well. Is this an exception?

Pokaż więcej...