Cyfroteka.pl

klikaj i czytaj online

Cyfro
Czytomierz
00203 003768 21343438 na godz. na dobę w sumie

Korsarz Jej Królewskiej Mości - audiobook

Korsarz Jej Królewskiej Mości - audiobook
Korsarz Jej Królewskiej Mości - audiobook
Andrzej Perepeczko-50%
Bellona
Jako drugi człowiek po Ferdynandzie Magellanie opłynął świat dookoła. Nie był zwykłym piratem, lecz korsarzem z licencją brytyjskiej królowej. Oto jego fascynujący portret. Francis Drake – śmiały marzyciel i odważny żeglarz. Żelazny pirat na usługach królowej angielskiej Elżbiety, wyniesiony przez nią do godności szlacheckiej. Bezlitośnie łupił nowo odkryte ziemie Ameryki, ale i śladem Ferdynanda Magellana opłynął kulę ziemską dookoła. Jako wiceadmirał przyczynił się do rozbicia hiszpańskiej Wielkiej Armady. Cały świat o nim słyszał, już za życia otoczono go legendą i czcią.Królowa Elżbieta, aby uczcić dokonania korsarza, uczyniła z jego okrętu flagowego „Golden Hind” pomnik, który przez kilkaset lat stał przy nabrzeżu kraju. Później – na polecenie króla Karola II – zrobiono z niego pamiątkowe fotele, które ofiarowane zostały najsłynniejszej angielskiej uczelni, uniwersytetowi w Oxford.O nim właśnie, wybitnym wilku morskim, pisze w swej książce Andrzej Perepeczko, marynarz, oficer floty handlowej. Dodatkowe walory publikacji podnosi pomysłowa interpretacja Ksawerego Jana Jasieńskiego.
Wszystkie kategorie Tylko nauki ścisłe Tylko pozostałe kategorie
Książki podobne do wybranej publikacji
Operacja „Łupina orzecha” - audiobook
Operacja „Łupina orzecha” - audiobook
Andrzej Perepeczko-50%
Bellona
Na pamiątkę tej operacji wojskowej w Londynie, w Imperial War Museum do dziś zachowany jest jeden z kajaków. Co wyjątkowego było w tej akcji opisanej w książce przez Andrzeja Perepeczkę?

Grudzień 1942 r. Kończy się najczarniejszy dla aliantów rok wojny. Na morzu i na lądzie Niemcy odnoszą zwycięstwo za zwycięstwem. W okupowanej Francji wiele się dzieje. Do portu w Bordeaux wdzierają się angielscy komandosi...